Dbridge, Marcus Intalex, Trevino

Dbridge, Marcus Intalex, Trevino

Dbridge, Marcus Intalex, Trevino

bilety w cenie 20 zł (I pula) / 25 zł (II pula) / 30 zł (III pula) / 40 zł (w dniu imprezy) do nabycia: * online na tickets.soundrive.pl www.biletomat.pl * w dniu imprezy w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

16 STYCZNIA 2016 - DBRIDGE, MARCUS INTALEX, TREVINO

16 stycznia zapraszamy na kolejną elektryczną podróż do B90. Na 5 poprzednich edycjach cyklu mieliśmy przyjemność gościć między innymi: DJ HELL, JAMES RUSKIN , NARCOTIC SYNTAX, THE ACTIVATOR , ANDERS ILAR, STATE OF MIND , SPOR , CHRIS RENEGADE , ELECTRO SOUL SYSTEM , PROLIX , ALDEN TYRELL , SNEAK THIEF czy PAWEL BLOT.

Tym razem stoczniowe mury wypełni drum and bass oraz potężne techno. Pierwszy gatunek wezmą na warsztat Marcus Intalex oraz DBridge plus oczywiście trójmiejscy wyjadacze, a techno szlifować będzie TREVINO! 2 sceny i dużo muzycznych doznań przed nami.

Main:

DBRIDGE (Exit Records | UK) MARCUS INTALEX (Soul R | Metalheadz | Exit) ROS (Addiction Rec.) MR.CANNABEATZ NATT

Scena Techno: TREVINO (Klockworks | 3024) SONARSSON SIXMILLIAN PB SKARPY PARYSS SOPH

DBRIDGE (Exit Records | UK) Weteran w roli producenta i jeden z najbardziej doświadczonych artystów drum & bass, Darren White aka dBridge jest artystą którego wielokrotne transformacje i ewolucje przewijają się przez ogromną listę jego osiągnięć. W ciągu długiej i wybitnej kariery był częścią wielu ekscytujących drum & bassowych kolaboracji od Future Forces do Bad Company, Club Automatic a ostatnio Heart Drive.

DBrige poświęcił również dużo swojej uwagi swojej własnej wytwórni Exit Records z kompilacjami Mosaic, wieloma przełomowymi singlami i albumami, pozostając mentorem dla nowego pokolenia producentów zainspirowanych jego karierą. Jako artysta solowy dBrigde wciąż pozostaje uniwersalny w swoich własnych produkcjach dla Exit, Metalheadz, Reinforced, Hotflush i wielu innych.

Mimo, że jego miłość do muzyki sięga znacznie dalej, kariera Darrena rozpoczęła się na dobre w 1992 roku, kiedy przeniósł się do Londynu aby produkowac muzykę dla i z jego bratem Stevem (uznany artysta solowy i członek grupy Spacek). Będąc pod wpływem rodzącej się sceny rave wraz zbratem odwiedzał nocne kluby takie jak np. Astoria i czerpal inspirację z deepowo/dubowych dzwięków Jah Shaka soundsystem. Niedługo później Darren rozpoczął współpracę z hardcorową ekipą Armshouse Crew i rozpoczął odkrywanie tajników syntazatorów i samplerów które były źródłem tego nowego brzmienia.

W 1995 związał się zobozem Trouble on Vinyl, gdzie wydał swoją pierwszą solo produkcję jako dBridge „Bring Da Flava/Keep it Real”. Towłasnie tu,wśród podobnie myślących do niego artystów spotkał Jasona Maldieniego razem z którym założył Future Forces. Ich wczesne produkcje wyróżniały się na tle wydawanej w tym czasie muzyki, dlatego też założyli wspólnienowąwytwórnie Renegade Hardware zarezerwowaną dla ich własnych cięższych, brudniejszych produkcji. Zaowocowało to stałym ciągiem nowych wydawnictw, w tym takich klasyków jak „Dead by Dawn” czy”Triton”. Łącząc siły z dwoma producentami (Fresh & Vegas), definiujące scenę drum & bass Bad Company było kolejnym rozdziałem w karierze dBrigde’a. Tworząc niezliczoną ilośc „hymnów” które do dnia dzisiejszego można usłyszeć na jakiekolwiek imprezie drum & bass (‘Planet Dust,’ ‘Hornet,’ ‘The Nine’),, w ciągu 5+lat wspólnej pracy, zredefiniowali „parkietową” odmianę drum & bassu. Stworzyli razem 3 albumy na których znalazły się utwory które na zawsze wpisały się na w kartach historii tej muzyki.

W 2003 roku dBridge otworzyl nowy rozdział wraz z pierwszym wydawnictwem w jego własnej wytwórni Exit Records. Oprócz klubowych klasyków jak Libra/The Bridge, dBridge wydał całą serię solowych produkcji dla wytwórni takich jak: Soul:r, Creative Source, Liquid V i Metalheadz. Exit Records nie było tylko platformą do wydawania swojej muzyki, a urzeczywistnieniem jego życiowego celu i ewoluowała daleko poza ścisłe ramy muzyki dnb. Exit Records jest wytwórnią która nieprzerwalnie dostarcza nam integralną i długowieczną muzykę i cementuje jej reputacje jako wytwórni o najściślejszej kontroli jakości - z każdym nowym wydawnictwem. Od 2014 roku Exit Records stała się w pełni niezależną wytwórnią, zajmującą się wytłaczaniem płyt jak i ich dystrybucją.

Co do dj’owania, dBridge okazał się być jednym znajważniejszych i innowacyjnych djów nie tylko na scenie drum & bass, ale ogólnie w kręgu muzyki elektronicznej. Był gospodarzem comiesięcznych imprez w Rinse FM, seria zwana ‘The Aptitude Show”,oraz był headlinerem popularnego cyklu Exit Records w klubach w UK i w Europie. Grywał również regularnie w Fabric, w berlińskiej kolebce techno, legendarnym Berghain jak i Watergate. Nie możemy oczywiście zapomnieć trasach po klubach i festiwalach na całym świecie w tym w Japonii, USA, Austrialii & Nowej Zelandii. dBridge związał się też z Red bUll Music Academy, gdzie miał okazję wykładać i uczyć młodych producentów w Tokio i w Seatlle.

Od 2014 roku, dBridge nawiązał współpracę z Kid Drama i wydali szereg podcastów jako Heart Drive. Zremiksował Machine Drum w legendarnej Ninja Tune oraz założył swój ą kolejną wytwórnię Pleasure District gdzie wydaje jako dBrigde i w kolaboracji jako Heart Drive. Co więcej pod pseudonimem Velvit światło ujrzały jego pierwsze produkcji spod szylduhousei techno wydając dla Dusky w ich wytwórni 17 Steps.

marcus intalex

MARCUS INTALEX (Soul R | Metalheadz | Exit) Marcus Intalex zarówno jako producent jak i DJ od lat reprezentuje światową czołówkę artystów związanych z deepowo - soulfulowym kierunkiem muzyki drum & bass. Jego sety DJ-skie to równie ambitna działalność, niosąca z sobą nie mniejsze oddanie niż tworzenie własnej muzyki. Jego wszechstronny styl połączony z doskonałymi wręcz umiejętnościami technicznymi spowodowały, że uznawany jest za lidera sceny drum & bass. To właśnie podczas jego występów możemy usłyszeć po raz pierwszy utwory najbardziej znanych artystów, a także tych którzy dopiero pojawią się na drum & bassowej scenie. Wprowadzanie nowych, ciekawych dźwięków oraz bezkompromisowe sety rozsadzające parkiet to właśnie najlepiej charakteryzuje postać Marcusa Intalexa.

Muzyczna droga Marcusa rozpoczęła się w jego rodzinnym Manchesterze, gdzie już jako siedemnastolatek zdobywał pierwsze muzyczne doświadczenia. Po rozpoczęciu pracy w Eastern Bloc record store zaznaczył swoją obecność wydając pierwsze utwory w wytwórni Flex Recordings wtedy razem z Mancuian Markiem XTC jako Da Intalex.

Przez szefa Flex Recordings, którym był L Double Marcus poznał producenta i realizatora dźwięku o ksywie ST Files. Zaowocowało to współpracą obu muzyków i powstaniem duetu MIST, który w 1999 roku nakładem wytwórni Doca Scotta (31 Records) wydał debiutancki singiel "How You Make Me Feel". To zapoczątkowało soulfulową rewolucję na scenie drum & bass, przesyconej w tamtym okresie mocnym i agresywnym brzmieniem. Po wydaniu serii znaczących remixów dla MJ Cole, Un:Cut, 4:Hero i Solid State, MIST mocno zaznaczyli swoją pozycję, jako liderów drum & bassowego ruchu.

W 2001 Marcus Intalex razem z St Files założyli wytwórnię Soul:r, w której oprócz ich własnej muzyki wydają swoich ulubionych twórców. W tym gronie jak do tej pory znaleźli się High Contrast, SPY, Klute, Calibre, DJ Marky, D Kay, Martyn, D-Bridge, a także niedawno Lynx oraz Break. Soul:r to także projekt Dat:Music współtworzony z siostrzaną wytwórnią Revolve:r prezentujący ambitne i bardziej eksperymentalne utwory. Revolve:r to także odskok od drum&bassu skierowany ku remixom legendarnych postaci sceny techno takich jak John Tejada czy Nomadico. Ten fakt nie powinien dziwić ponieważ na unikalny styl Marcusa od zawsze duży wpływ miało brzmienie techno, szczególnie w swojej odmianie znanej jako detroit.

Rok 2011 to wyjatkowy rok dla Marcusa Intalexa, który po wielu latach zdecydował się na wydanie swojego pierwszego debiutanckiego albumu nakładem wytówrni Soul:r. Jego nazwa to 21, która symbolizuje 21 lat, które Marcus poświęcił rozwojowi i kształowaniu muzyki drum & bass na świecie.

Mimo ponad 20-stoletniej działalności Marcus Intalex wciąż zaskakuje i nie schodzi z piedestału najlepszych drum & bassowych artystów na świecie. Prowadzi swoją własną audycję radiową w radiu Red Bull Music Academy oraz pojawia się regularnie w line upie najważniejszych wydarzeń drum & bassowych na świecie takich jak Sun & Bass, Outlook, Metalheadz Night, Exit Night czy Renegade Hardware. W roku 2013 będziemy mieli okazje podziwiać jego jego solowe produkcje na Metalheadz czy Exit Records.

marcus intalex

TREVINO (Klockworks | 3024) "W celu uczynienia siebie samego lepszym , silniejszym i bardziej spełnionym, musisz stawiać czoła coraz to nowym sytuacjom i wyzwaniom."

Oto dewiza producenta - weterana, promotora, szefa znakomitej wytwórni Marcusa Intalexa, który od pewnego czasu wciela się w Trevino - postać funkcjonującą w tempie 120-130 uderzeń na minutę.

Krótko po wydaniu pierwszych produkcji Trevino otrzymał naminacje do nagrody najlepszego producenta 2012 roku w prestiżowym rankingu DJ Mag. .

Marcus jako DJ oraz producent od zawsze podtrzymywał głęboką wieź z muzyką house oraz techno. Ogromny wpływ na jego twórczość miały poźne lata 80 - Detroit sound takich producentów jak Belleville Three, Carl Craig, Underground Resistance czy Drexiya.

Słuchając muzyki Trevino z jednej strony wyraźnie czujemy wpływ jego korzeni na obecne produkcje z drugiej jednak ich futurystyczne brzmienie jest wyraźnie obecne. Te dwa czynniki w pełni definiują obecną twórczość Trevino.

DBRIDGE (Exit Records | UK) MARCUS INTALEX (Soul R | Metalheadz | Exit) ROS (Addiction Rec.) MR.CANNABEATZ NATT

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia realizacji usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce