VHS HELL

VHS HELL

VHS HELL

WHEN?
30.11.2022
WHEN
546 DAYS

WHERE
B90, ul. Elektryków, Gdańsk
How to get to us How to get to us

Facebook event page Facebook event page
TICKETS
33 PLN
BUY TICKET
VHS HELL

VHS HELL

 

VHS HELL wraca z kolejnym pokazem do B90, aby raz jeszcze doprowadzić Was do łez wzruszenia, okrzyków zachwytu i krindżowych wzdrygnięć! 
W programie filipiński akcyjniak „Sobowtór”, który poleci z taśmy VHS oraz włoskie fantasy „Yor, myśliwy z przyszłości”, które zaprezentujemy z lektorem na żywo improwizującym ścieżki dialogowe. 
Całość zostanie tradycyjnie uzupełniona o set reklam i telewizyjnych dziwności z lat 90. wyszperanych na starych kasetach wideo.

„Sobowtór”, reż. Teddy Page, 1985, 76 min. 
(Pokaz z taśmy VHS)

Frank ma okropnego pecha - jest uderzająco podobny do człowieka, którego lokalna mafia chce za wszelką cenę wyeliminować. Każdy normalny obywatel w takim przypadku zgłosiłby się na policję i poprosił o ochronę, ale nie Frank, to nie w jego stylu. Kiedy bowiem Frank jest wkurzony, jest w stanie w pojedynkę poradzić sobie z całym tabunem prześladowców. A lokalni mafiozi właśnie wkurzyli Franka.
„Sobowtór” to szalone kino akcji z Filipin mistrzowsko wyreżyserowane przez Teddy'ego Page'a - entuzjastę wybuchających samochodów, niekończących się pościgów i dziwacznych ujęć slow motion. W „Sobowtórze” nie zabraknie żadnego z powyższych elementów, ale jeśli myślicie, że nic Was już tu nie zaskoczy to poczekajcie tylko, aby zobaczyć jakie działa wytoczy główny bohater w finale filmu!  

„Yor, myśliwy z przyszłości”, reż. Antonio Margheriti, 1983, 89 min. 
(Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi)

Tytułowy Yor to wojownik, który pragnie poznać swoje pochodzenie i wyrusza na wyprawę życia przemierzając pradawne pustkowia pełne dinozaurów i plemion wrogo nastawionych małpoludów. Brzmi epicko, prawda? Cokolwiek jednak nie działoby się na ekranie, to najbardziej epicka w tym filmie jest fryzura Yora, dzięki której przypomina przysłowiową Grażynę, która właśnie chce porozmawiać z twoim kierownikiem. Dodajmy do tego pokraczne aktorstwo, efekty specjalne rodem z AliExpress i absolutnie wyjątkową przypadłość głównego bohatera, dzięki której w niemal każdej scenie wygląda, jak głupek, a otrzymamy idealny przepis na seans wieczoru! 

Pokaz z lektorem na żywo improwizującym dialogi. W roli lektora wystąpi Mateusz Gołębiowski.

Sprzedaż biletów rusza  w środę 9 listopada o godz. 10:00! 

Partnerzy: B90, Eurotrend Systemy Audiowizualne, Epson

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.