KULT - Gdańsk

KULT - Gdańsk

KULT - Gdańsk

WHEN?
22.10.2022
WHEN
610 DAYS

WHERE
B90, ul. Elektryków, Gdańsk
How to get to us How to get to us

Facebook event page Facebook event page
KULT - Gdańsk

KULT

Kult ruszył w słynną Pomarańczową Trasę! Dodatkowo w tym roku grupa obchodzi 40-lecie na scenie. Już 22 października będziecie mogli zobaczyć zespół wraz z supportem - na żywo w Gdańsku.
Łapcie czasówkę:
18:00 - bramka
19:00 - B. Capello
19:45 - KULT

 

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od ponad 26 lat.


Społeczeństwo polskie zna doskonale ponad 40 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zagrali ponad 2500 koncertów. Występowali na wielu festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Regularnie co roku odwiedzają UK i USA. Oprócz tego gościli na kilku koncertach w Brazylii, Niemczech i Czechach. Ich koncerty to 2,5 godzinne spektakle.

Skład: Kazik Staszewski śpiew, saksofon Janusz Grudziński klawisze Piotr Morawiec gitara Ireneusz Wereński bas Tomasz Goehs perkusja Tomasz Zdunek trąbka Tomasz Glazik saksofon tenorowy, saksofon barytonowy Jarosław Ważny puzon Wojciech Jabłoński gitara

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.