[CANCELED] Korpiklaani + Equilibrium + Nytt Land + Jonne

[CANCELED] Korpiklaani + Equilibrium + Nytt Land + Jonne

[CANCELED] Korpiklaani + Equilibrium + Nytt Land + Jonne

WHEN?
27.10.2021
WHEN
992 DAYS

TICKETS
przedsprzedaż - 109 PLN, w dniu koncertu - 130 PLN
BUY TICKET
Korpiklaani + Equilibrium + Nytt Land + Jonne

KONCERT ODWOŁANY!

Z przykrością informujemy, że Korpiklaani i Equilibrium odwołały trasę koncertową „Majestic European Tour” ze względów bezpieczeństwa. Zespoły miały wystąpić w naszym klubie 27 października 2021.

 

W sprawie zwrotów za zakupione bilety piszcie na kontakt@b90.pl - w treści wiadomości prosimy o załączenie danych, na które dokonano transakcji (imię i nazwisko, adres e-mail) oraz numeru zamówienia.

Korpiklaani + Equilibrium + Nytt Land + Jonne

Korpiklaani i Equilibrium na trzech koncertach w Polsce
Zespoły powrócą do naszego kraju w ramach jesiennego „Majestic European Tour 2021”!


Korpiklaani oraz Equilibrium wystąpią w trzech polskich miastach! Grupy zagrają kolejno: 19 października w krakowskim Hype Parku, 20 października w warszawskim klubie Progresja i tydzień później – 27 października w gdańskim B90.
Podczas trasy, Finowie z Korpiklaani będą promować album „Jylhä”, który ukazał się 5 lutego 2021 roku nakładem Nuclear Blast Records. Equilibrium zaprezentuje materiał ze swojej (jak dotąd) najnowszej płyty - „Renegades”. (2019, Nuclear Blast Records).


W roli supportu obejrzymy fińską grupę Jonne oraz rosyjski duet Nytt Land.
Bilety na wszystkie koncerty są już dostępne w oficjalnej przedsprzedaży na: sklep.knockoutprod.net (Kraków i Warszawa) oraz tickets.b90.pl (Gdańsk)

Korpiklaani

Legendy i mity z Krainy Tysiąca Jezior oraz beztroska zabawa przy żwawej muzyce i alkoholu – tak można w wielki skrócie opisać to, co się kryje za nazwą Korpiklaani. Kapela powstała w 2003 roku, a od początku jej liderem jest wokalista i multiinstrumentalista Jonne Järvelä.


Korpiklaani jest zespołem, który regularnie odwiedza Polskę i dzięki licznym wizytom zbudował sobie u nas pokaźną bazę fanów. Finowie nie należą do wykonawców, którzy z każdym kolejnym wydawnictwem poszukują nowych środków wyrazu. Jonne i spółka serwują żwawą, dość wesołą muzykę, w której metal zderza się z elementami folkowymi. Czasem jest w niej pewna nutka tajemnicy, co ma związek z nawiązywaniem w tekstach do fińskich mitów, legend, baśni. Metal, folk i dobra zabawa oraz teksty po fińsku, to można znaleźć na każdej z kilkunastu studyjnych płyt Korpiklaani.


https://korpiklaani.com/
https://www.facebook.com/korpiklaani/
https://www.youtube.com/watch?v=MI5XU1V06w4

Korpiklaani
Equilibrium

EQUILIBRIUM

Zespół powstał w 2001 roku w bawarskim miasteczku Starnberg z inicjatywy René Berthiaume'a. Equilibrium dość szybko zbudował sobie silną bazę fanów. Pokaźna ich liczba mieszka w Polsce, którą niemiecka kapela niejednokrotnie odwiedzała.
René muzycznie wypowiada się przez hybrydę folku i metalu o mocno podniosłym zabarwieniu. Jeśli chodzi o przekaz, ma on sporo wspólnego ze starogermańskimi mitami i legendami. Jeśli ktoś lubi uczyć się języków obcych poprzez muzykę i akurat pracuje nad niemieckim, można spokojnie polecić większość dyskografii Equilibrium, gdyż na płytach kapela śpiewa w dużej mierze w swoim ojczystym języku. Wyjątkiem jest wydana w 2019 roku "Renegades", na której większość piosenek zaśpiewana jest w języku Szekspira. Obok lidera nagrali ją: Hati (perkusja), Robse (wokal), Dom (gitara), Skar (gitara basowa) i Skadi Rosehurst (klawisze).


https://equilibrium-metal.net/en/
https://www.facebook.com/equilibrium
https://www.youtube.com/watch?v=_vgRnxTJw5o

Nytt Land

Nazwa kojarzy się może ze Skandynawią, lecz duet Nytt Land powstał w Rosji w 2013 roku i niebawem może być o nim naprawdę głośno, bo Natasza "Baba Yaga" Pachalenko (wokale, perkusja, perkusjonalia, flety, sample) i Anatolij "Shaman" Pachalenko (wokale, harfa, perkusjonalia, róg, sample) mają podpisany kontrakt z bardzo operatywną Napalm Records.


Nytt Land porównuje się do Wardruny, co już jest niemałym komplementem. Rosjanie także sięgają po mitologię nordycką, również używają tradycyjnych instrumentów oraz piszą i śpiewają teksty także w języku bliskim Einarowi Selvikowi. Różnicą jest chyba głównie to, że Natasza i Anatolij znacznie chętniej korzystają z samplingu i ubarwiają swoją muzykę ambientowo. No i że inspiracją jest dla duetu w niemałej mierze syberyjska natura oraz stosowanie w utworach tak zwanych field recordings. Jeśli ktoś chce się przekonać o potencjale drzemiącym w Nytt Land może sprawdzić nie tak dawno opublikowany klip do kawałka "Pusel ov Aki's song".


https://www.facebook.com/nyttland/
https://www.youtube.com/watch?v=scRtcjgrsPA

Nytt Land
Jonne

JONNE

Korpiklaani to za mało dla takiego niespokojnego ducha, jak Jonne Järvelä. Choć fiński multiinstrumentalista nie narzeka na brak zajęć z macierzystym zespołem, w 2014 roku uznał, że ten mu nie wystarcza i powołał do życia korzystający z akustycznych instrumentów i poruszający się tylko po terenie folkowym zespół Jonne.


W Jonne zaangażowanych jest dziesięcioro muzyków. Wśród nich znajdziemy nazwiska znane na metalowej scenie, chociażby dwóch członków legendarnego Amorphis, czy Battlelore. Fani Korpiklaani wiedzą, że Järvelä najlepiej się czuje, śpiewając w ojczystym języku i w nim też śpiewa piosenki w swoim solowym zespole/projekcie. Jest może nieco mniej dynamicznie niż w Korpiklaani, ale pięknych melodii nie brakuje.


https://www.facebook.com/JonneMusic
https://www.youtube.com/watch?v=wGOV_cWwF6A

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.