46. JarmaRock FEST [18-19.11]

46. JarmaRock FEST [18-19.11]

46. JarmaRock FEST [18-19.11]

WHEN?
18.11.2022
WHEN
606 DAYS

WHERE
B90, ul. Elektryków, Gdańsk
How to get to us How to get to us

Facebook event page Facebook event page
TICKETS
79/99/119 PLN
BUY TICKET
46. JarmaRock FEST

46. JarmaRock FEST

18-19 listopada 2022 roku

 

JarmaRock FEST to dwudniowa muzyczno-teatralna impreza z czterdziestopięcioletnią tradycją. Przyciąga rzeszę miłośników kultury ukraińskiej z całej Polski i z zagranicy. To muzyczny kalejdoskop  etno, folku, rocka, ska, reggae, funku, jazzu, popu oraz projektów teatralnych w wykonaniu ukraińskich artystów z Polski i z Ukrainy. To też miejsce debat (Forum FEST) i ArtBox, czyli przestrzeni dla artystów z innych dziedzin sztuki, którzy prezentują swoją pracę na żywo podczas koncertów.

46-ta edycja poświęcona będzie Ukrainie, która bohatersko zmaga się z rosyjską inwazją, broniąc swojej  niepodległości i demokracji.  Umieszczona na plakacie lalka-motanka od dawna w kulturze ukraińskiej pełni ważną funkcję - otacza opieką oraz chroni przed  lichem, symbolizuje obronę narodu ukraińskiego i Ukrainy przed złem, które przyszło na ukraińską ziemię.
Podczas festiwalu na małej scenie klubu B90 odbędą się spektakle teatralne, a na dużej zaprezentuje się teatr tańca,  wystąpią znani i popularni wokaliści oraz  zespoły z Ukrainy z headlinerem KOZAK SYSTEM na czele.  Specjalny koncert „My z Ukrainy” dedykowany będzie obrońcom Ukrainy i tym wszystkim, którzy pomagają i wspierają ją w tym trudnym czasie. 

KOZAK SYSTEM

Charyzmatyczny, szczery i niepodobny do nikogo innego zespół, który stał się fenomenem na ukraińskiej scenie muzycznej. Został założony w 2012 roku przez muzyków tworzących wcześniej grupę „Haydamaky”.  Wykonuje muzykę w stylu rock, ska, punk, reggae, rock kozacki oraz tradycyjną muzykę ukraińską i bałkańską. Od lutego 2022 frontman grupy – Ivan Lenyo służy w szeregach kijowskiej policji patrolowej, a pozostali muzycy zespołu zajmują się wolontariatem. Nie zapominają jednak o aktywności muzycznej. Oprócz stałych koncertów dla wojska na liniach frontu, w czasie wojny wydali trzy single - „Mamo”, „Azov-stal” i „Molfar”.  KOZAK SYSTEM zagrał również wiele plenerowych koncertów charytatywnych w Ukrainie i Polsce, zbierając datki na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy.

KOZAK SYSTEM
STANZA

STANZA

zespół, który powstał w 2009 roku. Gra w stylu alt-rock, modern-rock. "RAZEM DO ZWYCIĘSTWA!” - pod tym hasłem odbywają się ich koncerty! Grupa aktywnie wspiera jednostki wojskowe i szpitale, uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych i koncertach. Wcześniej zespół można było usłyszeć na głównych scenach festiwali Pikenny Vests, Kovcheg, WOODSTOCK, SUMMER SOUND oraz innych. 

YELKA & Inside The Sound

ukraiński zespół, który łączy stare autentyczne piosenki z nowoczesnymi aranżacjami. Styl zespołu to post-rock, pop-rock, electro-folk. Piosenki oparte są na starych ukraińskich pieśniach ludowych nagranych przez wokalistkę podczas ekspedycji w ramach projektu etnograficznego „Baba Jelka”. Yelka wystąpi razem z  grupą Inside The Sound, która  reprezentuje  styl instrumentalnego rocka, wydała dwa albumy studyjne. Muzycy łączą złożone partie techniczne i własną melodykę.

YELKA & Inside The Sound
MARIA BURMAKA

MARIA BURMAKA

jest jedną z tych, którzy zapoczątkowali współczesną muzykę ukraińską. Tematyka jej utworów dotyczy zdobycia niepodległości przez Ukrainę i prawie wszystkich przełomowych wydarzeń historycznych. Artystka nagrała 11 płyt, w tym dwie dla dzieci. Zyskała popularność dzięki  przebojom „Oj nie kwitnij, wiosno”, „Nie bój się żyć”, „Słońcem, niebem, deszczem”. Aktualnie śpiewaczka pracuje nad projektem „Ulubieni klasycy” - od Szewczenka do Stusa. Po wybuchu wojny brała udział w wielu charytatywnych koncertach  zbierając fundusze na Siły Zbrojne Ukrainy oraz na potrzeby humanitarne. Napisała kilka nowych piosenek, takich jak „Wróć żywym”, „Zwycięstwo”. 

KASIA FESNAK & BARTEK WILK

oboje pochodzą z Przemyśla, a ich muzyczne drogi przecięły się kilka lat temu w Warszawie. Połączyła ich potrzeba tworzenia nowego muzycznego świata. Piosenki Kasi przypominające ludowe melodie uzupełnia rockowo-elektroniczny akompaniament Bartka. 

 

KASIA FESNAK & BARTEK WILK
PAVLO TABAKOV

PAVLO TABAKOV

Gwiazda ukraińskiej sceny - wokalista, kompozytor, instrumentalista (gra na fortepianie, gitarze, akordeonie), autor 7 albumów muzycznych i musicali dziecięcych. Tworzy w gatunkach pop, pop-rock, jazz, crossove. Wraz z zespołem odbył z sukcesem 5 tras koncertowych po miastach Ukrainy. Koncertował i koncertuje za granicą: w USA, Kanadzie, Francji, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Australii, Azerbejdżanie.
 

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

Polski Fundusz Rozwoju
Partnerzy

We use third-party cookies to improve our services and make measurement of user navigation. If you go on surfing, we will consider you accepting its use. You can get more information or how to change the settings in our Cookies Policy.